מי אני?

את תחילת דרכי כתקליטן התחלתי בגיל 17 במועדוני תל אביב האפלים.
במסגרת הצבא הכרתי את גבי ביטון, ויחד הקמנו את צמד "GO", שבמסגרתו תיקלטנו יחד במסיבות ובמועדונים על 4 פטיפונים, ערימות של אפקטים, תקליטי לופים וסקראצ' וסאמפלר משוכלל, ויצרנו רה-מיקסים ב"לייב".
בין השנים 1989 ו 1993 חרשנו את הארץ לארכה ולרחבה, למדנו על בשרנו את שוק המוסיקה והצורך של התקליטן, ופתחנו את קורס התקליטנים הראשון בארץ, אשר הוכר מטעם משרד החינוך והאגף לקידום נוער. עד מהרה הגיענו למסקנה כי מה שחסר בארץ זה תקליטנים המייצרים מוסיקה, דבר אשר בחו"ל היה דבר מובן מאליו, אבל בארץ עדיין לא הגיע להכרה.

 • בשנת 1992 הקמנו אולפן הקלטות משלנו, אשר בו עבדנו ויצרנו רה מיקסים וגירסאות ריקוד לשירים, בעיקר ישראלים, לשימושנו האישי במסיבות.
 • ביולי 1993 הופיע הרה מיקס הרשמי הראשון. היה זה לשיר "המחול " של ההרכב "תופעת דופלר" בהנהגתו של ברוך פרידלנד. הרה מיקס הופיע על גבי תקליט השדרים "תמיד הוא סולח" מתוך אלבום הבכורה של "תופעת דופלר" – "ליפול על גן עדן" אשר הופיע באותו שבוע עם שיחרורו של הרה מיקס לרדיו.
 • בחודש ספטמבר 1993 הצטרפנו  ל"רדיו דן (הגל הירוק)", תחנת רדיו פיראטית , שחלומה היה להתמודד על מכרז תחנות הרדיו האיזוריות. התחנה, ששידרה תחילה מבנין מגורים רב קומות ברמת גן ולאחר מכן מבניין משרדים בתל אביב, שידרה מוסיקה מגוונת מה 70 ומה 80, ועד מהירה הפכנו לדמויות מפתח בתחנה כעורכים מוסיקליים וכשדרנים. הגשנו יחדיו 3 פעמים בשבוע את התכנית "קו 80" עם מיטב להיטי שנות ה 80, ואני הגשתי את "לילה אישי" בימי שלישי לאורך הלילה עם מוסיקה מאוד מיוחדת ומגוונת. התחנה סגרה את שידוריה באופן סופי בסוף חודש נובמבר 1994 בשידור מרגש עם סיום דרמטי שסוקר בכל מדיה אפשרית.
 • בחודש ינואר 1994 הופיע הרה מיקס שנתן לנו את החשיפה הגדולה הראשונה: זה היה מיקס שנוסה במסיבות כשנתיים קודם לכן והיה הצלחה גדולה, אך הוקלט ומוקסס רק עתה. ה"מגה קיד", מחרוזה שירי תכניות הטלויזיה הלימודית לילדים, עם להיטים גדולים כמו "רגע עם דודלי", "רחוב סומסום", "נילס" ו"ריץ' רץ'". הקטע כלל סימפולים מתוך תקליטים ישנים ושרוטים, ובטכנולוגיה האולפנית המוגבלת של אז, העבודה היתה קשה ביותר… למרות שהוקלט כבדיחה, ה"מגה קיד" הפך בין לילה ללהיט מבוקש ביותר בכל תחנות הרדיו ואצל כל תקליטן, והוא להיט גדול במסיבות עד עצם היום הזה. עקב בעיות זכויות יוצרים, הופיע הקטע לראשונה בצורה מסחרית רק לאחר שבושל מחדש באולפן מקצועי, נוקה מהסימפולים ומהתקליטים החורקים, כשאת קולות השירה מבצעים גבי ואורן בעצמם, עם עזרה של אסנת יאיר ועוד שתי בנות מוכשרות. הקטע הופיע לבסוף רק ב 1997 על גבי אוסף הלהיטים "פלאשבק". האזינו למגה קיד כאן
 • בחודש נובמבר 1994 מיקססנו את DANCE – להיט הבכורה של הרכב הדאנס הראשון בישראל – INSIDE-OUT . תומר גלאט ואלון לוין, שני בני 17 שכתבו והלחינו את השירים שלהם והופיעו בסגנון להקות הטכנו מחו"ל. האזינו לגירסת הרמיקס של Inside Out
 • בחודש מרץ 1995 יצרנו את הקטע APOCALYPSE. הגדרת הקטע לא היתה ממש ברורה אז. זה היה שילוב בין טראנס לדאנס עם שילוב של סולו של פסנתר. הקטע, שהיה חידוש ל"אחרית" של אמן הסינטיסייזרים הישראלי אריק רודיך, היה הקטע האהוב ביותר עלינו, והחלטנו לעשות לו גירסה מעודכנת. הקטע הופיע באלבום האוסף "גוש דאנס 3" ולא קיבל התייחסות מיוחדת. חודש לאחר מכן נשלח הקטע לפסטיבל המוסיקה בגרמניה והתקבל באהדה ע"י חברות התקליטים, ששייכו את הקטע מיד לז'אנר החדש – DREAM. עם פריצתו של רוברט מיילס, די ג'יי דאדו ואחרים, הבנו שבעצם יצרנו בלי כוונה את הסגנון הבא במוסיקה … חברת התקליטים IMP DANCE בניצוחו של יורם ואזאנא החלה לעבוד במרץ על שיווקו של האוסף DREAMLAND, שהפך עם הזמן למותג בשוק הדיסקים בארץ. האוסף הופיע בחודש מרץ 1996, ובו 2 קטעים שלנו תחת השם GO, נמכר בלמעלה מ 60,000 עותקים, והעניק לנו אלבום פלטינה. במקביל המשיכנו להקליט קטעים לאוסף ההמשך המתבקש…
 • בחודש יולי 1995 טסתי לקזחסטאן במסגרת פסטיבל "קולות אסיה" מטעם משרד החוץ הישראלי. התלוותי כקלידן ללהקת "תופעת דופלר" ויחד ייצגנו את ישראל בפסטיבל בינלאומי שמתקיים מידי שנה בעיר הבירה אלמאטה. בפסטיבל, שנמשך 3 ימים, הופיענו לצד אמנים גדולים כמו טוטו קוטוניו, ג'ימי סאמרוויל, והלהקה ההולנדית TEN SHARP .
 • בספטמבר 1995, במסגרת חגיגות ה 45 של גלי צה"ל, הכנו מגה-מיקס הכולל הקלטות נדירות והיסטוריות משידורי גלי צה"ל מתחילת דרכה ועד אז. להכנת המיקס נרתם כל צוות ארכיון התקליטיה של גלי צה"ל בחיפוש חומר למיקס, החל בשידור הראשון של גלי צה"ל בנאום של בן גוריון וכלה בהגיגים מצחיקים מתוך "מה יש" עם ארז טל ואברי גלעד. המיקס שודר במסגרת השידורים החגיגיים של גלי צה"ל במשך תקופה ארוכה.
 • בסוף חודש ספטמבר 1996 נסתיימו ההכנות לקראת יציאתו של אוסף ההמשך ל DREAMLAND . באוסף תוכננו להיכלל שני קטעים שלנו. אחד מהם – החידוש ל"לבכות לך" של אביב גפן, היווה עבורנו בעיה מוסרית לא קטנה. היות והשיר הפך להיות מזוהה עם רצח יצחק רבין, ההתלבטות היתה קשה אם לשלב את הגירסה הקצבית והשמחה באוסף שאמור לצאת בסמוך ליום השנה לרצח. זאת על אף שהקטע הוקלט לפני יותר משנה, לפני הרצח, והושמע בהצלחה רבה במועדונים ואפילו בגלי צהל בביקורות מעורבות למדי… לבסוף הוחלט פה אחד לגנוז את הגירסה הקצבית ולכלול באוסף גירסה שקטה ואיטית יותר. האוסף הופיע בחודש אוקטובר 1996, אך לא היה הצלחה מסחרית גדולה. הפליאו לכתוב הביקורות בעיתונים על האוסף , שדוקא העדיפו כנראה את הגירסה הקיצבית , למרות הכל, בכנותו "אחד הקטעים המבריקים של השנה" ….אבל העדפנו לא להסתכן בחוסר טוב טעם…. האזינו לגירסה כפי שהופיעה באוסף Dreamland … האזינו לגירסה הגנוזה
 • בחודש אוקטובר 1996, אחרי ש"ביליתי" שעות מול המסך הקטן עם ערוץ 21, הלא הוא "ערוץ הקניות" שהחל לשדר באותה תקופה, מיקססתי את "מיקס הקניות", פארודיה על ערוץ הקניות. הקטע, המצחיק עד דמעות, כלל סימפולים של מגישי הערוץ , עם הכוכב הבלתי נילאה ירון פאר (אדוני-גבירתי) בשילוב אפקטים הממחישים את חוויית המכירה . האזינו למיקס ערוץ הקניות

 • נובמבר 1996, מיקססתי את "היא לא יודעת מה עובר עלי " של שלמה ארצי. מגיש המצעד הישראלי ברשת ג' דאז, נתיב רובינזון, החליט על דעתו לשבץ את הרה מיקס בפינה לשיפוטכם של המצעד. הרה מיקס טיפס למקום השני המכובד בשבוע שלאחר מכן, הצליח לעצבן את שלמה ארצי בעצמו ואת חברת התקליטים שלו.
 • בחודש דצמבר 1996 יצרנו את מגה-מיקס ההיפ הופ הראשון שלנו, מיקס לסיכום שנת 1996. יחד איתו יצרנו גם את מגה-מיקס ההאוס הראשון שלנו שנקרא "FLOOR FILLER MEGAMIX" וכלל 18 שירים בחמש וחצי דקות. שנה לאחר מכן נשבר השיא בדמוי מיקס ההמשך – "GO! IS IN THE HOUSE " הפעם הצלחנו לדחוס לא פחות מ 22 שירים בפחות מ 5 וחצי דקות. השיא נשבר שוב ב 2000, במגמיקס 2000 MEGAMIX TIME WARP , אשר כלל 24 להיטי מועדונים ב 6 וחצי דקות. את המיקס האחרון יצרנו בשיתוף גולן חן טוב מרדיו bu99fm.האזינו ל-Floor Filler 96 Megamix…..האזינו ל-Hip Hop 96 Megamix…..האזינו ל-Go! is in the house 97 megamix
 • עוד מיקסים מאותה תקופה:  "חרצופה של המדינה" – מיקס החרצופים, "גבעת חלפון אינה עונה" – מיקס הסרט, מגה-גאלה, מינימיקס ללהקת השמחות, ה"מנ-מנ-מניאק מגמיקס" ללהקת "טיפקס" ועוד… האזינו למיקס החרצופים "חרצופה של המדינה"…..האזינו למגמיקס גאלה
 • בדצמבר 1998 יצרנו יחד עם תקליטן צעיר בשם תומר גוט תחת השם G.O.T  ארבעה קטעי דרים-האוס חדשים. שניים מהם – TAKE MY BREATH AWAY ו- THE GOTFATHER יצאו בחו"ל כסינגל פרומו ב 1000 עותקים, והופיעו כחצי שנה מאוחר יותר על גבי שני האוספים DREAMLAND 2000 VOL 2 ו -EXTRAVAZANNA.
 • ב 1999 הצטרפתי ל"רדיו בי יו 99FM" כעורך מוסיקלי ומגיש "סופשבוע פרוע". בין השאר ערכתי והגשתי את תכניות הספיישל לאלפאוויל, פט שופ בוייז, WESTLIFE, FIVE, מסיבות יום העצמאות, ועוד. בחודש ינואר 2000 קיבלתי תכנית משלי, "לילה 80", ובה מידי יום שני בין 2 בלילה ל 6 בבוקר שידרתי את מיטב להיטי שנות ה 80 שלא שומעים בכל מקום. התכנית רצה כשנתיים, ויצאה לפנסייה מוקדמת אחרי 80 תכניות.
 • בחודש מרץ 2000 קיבלתי הצעה מפתה מחברת התקליטים של "אלפאוויל" בגרמניה,להשתתף באלבום מחווה ללהקה. באופן מקרי הכרתי דרך האינטרנט את פאולה פסואה, זמרת צעירה מברזיל שמנהלת את מועדון המעריצים של "אלפאוויל" בברזיל, ויחד החלטנו להקליט שני שירים לאוסף. בחודש יוני הושלמו ההקלטות שנעשו באופן טכנולוגי יוצא דופן דרך האינטרנט, כאשר השירה הוקלטה בברזיל והמוסיקה והמיקס נעשו על ידי באולפן ההקלטות שלי. האוסף, שהופיע בחודש ספטמבר 2000, כלל את שני השירים שעשינו: JERUSALEM ו-SOUL MESSIAH . האלבום הכפול WE HEARD THE CALL הופיע בכל העולם, והקטעים שלנו קיבלו התייחסות וציון לשבח אישי מחברי הלהקה.
 • בינואר 2001 הופיע הקטע POWER OF AMERICAN NATIVES , חידוש ללהיט של DANCE 2 TRANCE על גבי האוסף DREAMLAND 2000 VOL 4 ובו זמנית גם על גבי סינגל באירופה. בקטע מסומפלים קולות של אותה פאולה מברזיל, קטע שנעשה בטכנולוגיה דומה לזו של הקטעים לאלפאוויל.
  האזינו לגירסה בשיתוף פאולה
  האזינו לגירסה האינסטרומנטלית
  האזינו לגירסת הרמיקס
  האזינו לגירסת הדמו
 • אפריל 2001 – הרה מיקס הוירטואלי ל"אהבה כתומה" של "נערי רפול", הפרוייקט החדש של קובי אוז מ"טיפקס",  משוחרר לכל תחנות הרדיו בצורה רשמית. את הרה-מיקס עשינו יחד עם גולן חן טוב והוא הופיע גם בתקליט שדרים של הלהקה וגם באוסף להיטים של רדיו bu99fm. שנה לאחר מכן הופיע הרה-מיקס באלבום האוסף "כולם רוקדים עכשיו".
 • אוגוסט 2001 – לאחר תכתובות אי מיילים ממושכות עם ברנרד לוייד, קלידן וכותב החומר של אלפאוויל, קיבלתי הזדמנות מיוחדת למקסס שיר ל- ATLANTIC POPES, הרכב דארק-סינת'פופ חדש לברנרד לוייד ומאקס הולר, שהופיע בגרמניה. את הסינגל הראשון מהאלבום – WORLD מיקססתי לבקשתו של מר לוייד.
 • באוקטובר 2001 עזבתי את רדיו bu99fm לטובת "רדיוס" לתקופה קצרה של 4 חודשים, בה הגשתי את תכנית יום חמישי "אם טי וי דאנס".
 • מאי 2002 – הצטרפתי ל"רדיו ללא הפסקה" 103fm כמנהל מחלקת הפרומואים והג'ינגלים של התחנה.
 • דצמבר 2009 – לילה 80 – תכנית הלהיטים הגדולים של שנות השמונים חזרה לשידור ברדיו eco99fm.
  אחרי שנתיים וחצי הגיעה התכנית לכרבע מליון האזנות באתר המארח – Icast והפכה לתכנית המוסיקה מס' 1 ברדיו הניתנת להאזנה 24 שעות ביממה דרך האתר http://www.icast.co.il/layla80
 • את כל המיקסים, הרה-מיקסים המיוחדים והנדירים וכמובן את הקלטות תכנית הרדיו "לילה 80" תוכלו למצוא כאן באתר שלי תחת קטגוריות המוסיקה השונות. 
תגובות
 1. מיטל הגיב:

  באמת שקראתי את הכל 🙂

  תענוג שיש כשרונות גדולים כמוך. תמשיך עם העשייה המופלאה שלך

  אהבתי

 2. דורו הגיב:

  רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק , מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע, ואתה רק באמצע הדרך…המון בהצלחה איש יקר

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s